| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 3879,00 |
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515307064 |
| Material | Material: 49% modacryl, 42% bomull, 5% aramid, 3% polyamid, 1% antistatisk, 300 g/m2. Foder: 50% meta-aramid, 50% viskos FR, 120 g/m2. |
| Vikt | 1.12 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 25 mm |
| Volym | 5.4 l |
| Certifikat | EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN ISO 11611 - Protective clothing for use in welding and allied processes, EN 11612 - Protective clothing against heat and flame, EN 13034 - Protective clothing against liquid chemicals, EN 61482-2:2020 - Protective clothing against the thermal hazards of an electric arc |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |