| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2295,00 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515349835 |
| Material | Huvudtyg: 55 % protal®, 44 % bomull, 1 % antistatiskt material, 285 g/m2. Förstärkning: 39 % modalkryl, 28 % CORDURA®, 17 % bomull, 15 % aramid, 1 % antistatiskt material, 270 g/m2. |
| Vikt | 0.86 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 320 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Volym | 4.6 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN ISO 11611 - Protective clothing for use in welding and allied processes, EN 11612 - Protective clothing against heat and flame, EN 14404 - Knee protection, IEC 61482-2:2018 - Protective clothing against the thermal hazards of an electric arc |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |