| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1259,00 |
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| EAN | 7332515420923 |
| Material | Huvudtyg: 61 % polyester, 39% Sorona®-polyester, 260 g/m². Förstärkning 1: 100 % polyamid CORDURA®, 205 g/m². Förstärkning 2: 53 % solution dyed polyamid CORDURA® 47 % solution dyed polyester CORDURA®, 283 g/m². |
| Vikt | 0.78 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 330 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 2.22 l |
| Hållbarhet | Huvudtyget i detta plagg innehåller Sorona®-fiber. 37 % av polymeren tillverkas av förnybart växtbaserat material., Solution-dyed |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 14404 - Knee protection, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |