Hög kvalitet till ett bra pris med CSR i fokus. De senaste trenderna med våra basprodukter som grund. Innefattar produkter inom 12 produktgrupper. Varje vecka släpper vi nyheter under XDCOLLECTION
| Storlek | 21 x 13.5 x 1.5 cm |
| Vikt | 225g |
| Tryckyta | 80 x 40 mm |
| Material | Återvunnen läder,Återvunnet papper |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, REACH Bilaga XVII Post 72, inkluderar lösningsmedel av bensen, DMAc, DMF, NMP, Hexavalent krom, Reach bilaga XVII post 47, mindre än 3 ppm, Total halt av arsenik, REACH Bilaga XVII, post 19, Ej detekterad, Förordning (EU) 2023/1115 EU:s förordning om avskogningsfri miljö |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information |
https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 12011 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |