Adv Explore Hybrid Jacket M

ADV Explore Hybrid Jacket är en lätt vadderad jacka i återvunnen polyester med sidopaneler i mjuk trikå för extra rörelsefrihet och ventilation. Jackan passar perfekt som en ytterjacka i mildare temperaturer eller som ett mellanlager under en skaljacka i kalla förhållanden.

• Lätt vaddering i kropp, ärmar och huva
• Mjuk trikå av återvunnen polyester i sidorna och ärmarnas underdel
• Två sidfickor med dragkedja
• Justerbar huva
• Två öppna innerfickor
Se produktinformation

Färger

Prisinformation

Antal 1
Pris/st 1200,00

Antal

S
M
L
XL
XXL
3XL
4XL

Prisspecifikation





Craft är en produkt av svett och slit, av snö och regn, av förluster och segrar och av euforin som upplevs när gränser förflyttas. I fyra årtionden har Craft levererat optimal prestation genom funktionella idrottskläder. Nästan lika länge har dom varit en del av den professionella idrottsvärlden. Deras kunskap om hur ett tränings- och tävlingsplagg ska designas för att erbjuda optimal funktion kommer till stor del från ett långt och givande samarbete med elitidrottare över hela världen.


Visa samtliga produkter från Craft
Modell Herr
Leveranstid 2-3 arbetsdagar
Ursprungsland CN
Förpackning 1 st
EAN 7318573625418
Nettovikt 0.15 kg
Bruttovikt 0.165 kg
Bruttovolym 4.3 m³
Tvättråd Normal maskintvätt vid grader 40, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 110 grader, Ej kemtvätt, Tvätt med liknande färger, Använd inte mjukgörande medel, Tvätta ut och in, Ta genast ut ur tvättmaskinen efter tvätt, Stäng alla dragkedjor, kardborreband och knappar före tvätt, Stryk ej Stryk inte direkt på broderade märken
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
S 157 st
M 251 st
L 131 st
XL 266 st
XXL 144 st
3XL 56 st
4XL 40 st

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.