Ett brett utbud av profilkläder baserat på Basic, Classic & Premium i såväl t-shirt, piké som college och jackor. Produkterna finns i herr-, dam- och juniorstorlekar och i ett mycket brett färgspektra.
| Modell | Herr |
| Material | 80% bomull och 20% polyester (antracitmelerad [955] 60% bomull och 40% polyester, gråmelerad [95] 85% bomull och 15% viskos) |
| Tvättråd | Maskintvätt 60 grader, Blekning är inte tillåtet, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Ej kemtvätt, Torktumla ej |
| Textilvikt | 300 g/m2 |
| Bruttovikt | 0.6 kg |
| Nettovikt | 0.54 kg |
| Netto förpackningsvikt | 10.8 kg |
| Bruttovolym | 0.0041 m³ |
| Nettovolym | 0.0037 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.07387 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 12 kg |
| Förpackning | 20 PCS |
| Ursprungsland | BD |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo | 93 st |
| Lagersaldo | 274 st |
| Lagersaldo | 350 st |
| Lagersaldo | 281 st |
| Lagersaldo | 139 st |
| Lagersaldo | 207 st |
| Lagersaldo | 69 st |
| Lagersaldo | 61 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om
produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |